Dünyayı gezmek, farklı ülkelere seyahat edip, çeşitli kültürleri tanımak ve ibadetlerini özgürce yerine getirmek herkesin eşit hakkı ,,,

İslam geleneklerine göre ‘Seyahat etmek’ ruhu eğitmenin bir parçası olarak tanımlanmaktadır. Öyle ki; bir Hadis-i Şerif şöyle buyurmaktadır: “Seyahate çıkın ki sıhhat bulasınız ve rızkınız artsın.’’ Bizler de “Ottomano Ailesi” olarak; Ezan sesinin hiç dinmediği coğrafyalarda, İslam - Osmanlı tarihinin, yerel kültür ve mimari zenginliklerle harmanlanmış halini, “Huzurlu Tatil” farkıyla deneyimlemeniz ilkesiyle yola çıktık.

Tatil süresince gönül rahatlığı ile seyahat edebilecek ve en az sizler kadar ‘Helal Hassasiyeti’ne önem veren, dünya tarihine ve güncel konulara hakim rehberlerimiz ile birlikte yeme-içme ihtiyaçlarınızı, aklınızda en ufak bir soru işareti kalmadan giderebileceksiniz.

Bizler için büyük önem teşkil eden Cuma namazını, güzergâhlarımız üzerinde bulunan; Osmanlı -Türk mimarisini yansıtan, büyük ve görkemli camilerde, orada yaşayan din kardeşlerinizle birlikte kılabilecek ve böylelikle hem geçmişin ruhunu hissedecek hem de bu mübarek günde ibadetinizi aksatmamış olacaksınız.

Aynı dili konuştuğunuz, aynı hassasiyetleri paylaştığınız seyahat arkadaşlarınızla keyifli anılar biriktirebileceksiniz.

Atalarımızın ayak basarak, arkalarında görkemli eserler bıraktığı coğrafyalarda İslam ve Osmanlı tarihimizin muhteşemliğini hissedebileceksiniz:

Amerika, Orta Avrupa, Balkanlar, Endülüs, İtalya, Fas, Çin, Amsterdam, Paris, Brüksel... Doğudan Batıya, Kuzeyden Güneye, Osmanlı ve İslam eserleriyle süslü şehirlerde, Helal Turizm anlayışının dışına çıkmadan, şanlı tarihimizin izini süreceğiz… Kalite ve konfordan ödün vermeyen otellerde konaklayacak, alanında uzman rehberlerimizin kusursuz hizmeti ile kendinizi güvende ve rahat hissedeceksiniz.

Yeni Dünyalar keşfederken, maneviyatınızı da güçlendireceğiniz turlarımızda sizi ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyacağımızı bilmenizi isteriz. Turizm sektöründe adını yıllardır başarılı bir şekilde duyuran ve her sene 10 binlerce kişinin seyahat hayalini gerçekleştiren, “Travelzone” un yeni oluşumu “Ottomano ” olarak sizlere şimdiden hayırlı yolculuklar dileriz…